Cezary Krysztopa: Unia zapracowała aby Brytyjczycy nie chcieli być we Wspólnocie

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
O przyczynach Brexitu na antenie Polskiego Radia 24 rozmawiali Cezary Krysztopa z Tygodnika Solidarność i Łukasz Perzyna z portalu Polityczni.pl.

Cezary Krysztopa stwierdził, że Brexit to efekt działań liderów Unii Europejskiej: – Unia bardzo mocna zapracowała na to, by Brytyjczycy nie chcieli być dalej we Wspólnocie. Bruksela, pod obecnym przewodnictwem, nie jest strukturą, która zapewnia samorealizację państw narodowych w kształcie, w jakim chciałyby one istnieć.

Krysztopa zauważył także, że nie wiadomo, czy Wielkiej Brytanii uda się wyjść z Unii: -  – Bruksela wyspecjalizowała się w „modyfikacji” woli wyrażanej w demokratycznych wyborach i referendach.

Łukasz Perzyna zwrócił uwagę na nieudolność działań Davida Camerona, który z pewnością wygrał by plebiscyt na „nieudacznika roku”.

– Brytyjski premier poprzez referendum chciał uporać się z wewnątrzpartyjną opozycją i zapewnić sobie zwycięstwo w kolejnych wyborach. Tymczasem, w pewnym sensie „zlikwidował” państwo, którym rządzi – powiedział.

Źródło: PolskieRadio24