Jarosław Kaczyński o skazaniu Bielawnego

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński skomentował wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczący byłego wiceszefa Biura Ochrony Rządu Pawła Bielawnego. – Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej wyroków, ale nie znam materiału dowodowego w tej sprawie – mówił szef partii rządzącej.
 
Prezes Kaczyński pytany przez dziennikarzy, jak ocenia dzisiejszy wyrok sądu odpowiedział: nie znam materiału dowodowego w tej sprawie, tak że nie potrafię ocenić tego wyroku.
 
Dziś rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej w Prokuraturze Krajowej spotkały się ze śledczymi prowadzącymi śledztwo w sprawie katastrofy rządowego tupolewa. Wśród poruszanych tematów ma być m.in. aktualny stan postępowania oraz kwestie ewentualnych ekshumacji ciał ofiar katastrofy. Spotkanie jest zamknięte dla mediów.
Przypomnijmy, że warszawski Sąd Okręgowy skazał Pawła Bielawnego na karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR. Wyrok nie jest prawomocny. Zdaniem sądu Bielawny m.in. odstąpił od rekonesansu lotniska w Smoleńsku, zatwierdził zaniżony stopień ochrony wizyt, nie zapewnił ochrony samolotów w Smoleńsku. W efekcie sąd uznał, że oskarżony spowodował zagrożenie dla prezydenta i premiera.


IK

Fot. Youtube
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz