Imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego
Użytkowników on-line: 9

Szukaj na stronie

Najnowszy numerCBA w PZU, warszawskiej straży miejskiej i siedzibach 16 urzędów marszałkowskich

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Od wczorajszego wieczora trwają akcje Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze weszli do siedziby Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, siedziby straży miejskiej w Warszawie oraz 16 urzędów marszałkowskich.

CBA w siedzibie PZU

Wczoraj wieczorem CBA wkroczyło do siedziby PZU. Jest to wynik audytu, przeprowadzonego przez Ministerstwo Skarbu we wszystkich spółkach, po ośmiu latach władzy koalicji PO-PSL. Z wiadomości radia RMF FM wynika, że w biurach ubezpieczyciela CBA zabezpieczyć miało dokumenty, dotyczące przetargów informatycznych, które mogły narazić firmę i skarb państwa na straty. Według nieoficjalnych informacji nawet na 200 milionów złotych.
Warszawska straż miejska pod lupą

Dzisiaj funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby straży miejskiej w Warszawie w związku ze śledztwem, które prowadzone jest przez lubelską delegaturę biura. Według informacji radia RMF FM w warszawskiej straży miejskiej mogło dojść do przestępstw m.in. przy zakupie paliwa i wyposażenia samochodów. CBA zabezpiecza dokumenty dotyczące organizacji i realizacji niektórych przetargów.
CBA w 16 urzędach marszałkowskich

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do 16 urzędów marszałkowskich na terenie całej Polski. Agenci kontrolować mają wydatki unijnych dotacji z lat 2007-2013. Kontrolą objęte są określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wsparcia finansowego udzielanego przez urzędy marszałkowskie w ramach wybranych programów operacyjnych na lata 2007-2013. Łączna suma środków zaangażowanych w 16 programów regionalnych w tych latach wyniosła 17,3 mld euro.. Równolegle CBA będzie analizowało oświadczenia majątkowe marszałków województw.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: T.Gutry
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…