Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 9

Szukaj na stronie

Najnowszy numerSolidarność z Yazaki poprawia warunki pracy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Z inicjatywy zakładowej Solidarności w Yazaki Automotive Products Poland w Mikołowie w czasie letnich upałów zostaną wprowadzone dłuższe, płatne przerwy w pracy.
 
Jak informuje Katarzyna Grabowska, przewodnicząca Solidarności w Yazaki, gdy tylko słupek rtęci przekroczy 28 stopni Celsjusza, przerwy technologiczne zostaną wydłużone z 5 do 8 minut. Są to dwie przerwy w ciągu każdej zmiany wynikające z procesu technologicznego, które przez cały rok obowiązują na niektórych liniach montażowych. – W tym czasie pracownicy mogą napić się wody lub skorzystać z toalety. Nie mają innej możliwości odejścia od stanowiska pracy, chyba że zastąpi ich skoczek. Podczas upałów przerwy te będą wydłużane do 8 minut, co pozwoli ludziom dodatkowo odpocząć lub zaczerpnąć świeżego powietrza – mówi Katarzyna Grabowska.
 
Dzięki zakładowej Solidarności podczas upałów 5-minutowe przerwy w pracy zostaną wprowadzone na stanowiskach, na których na co dzień nie obowiązują, np. stołach stacjonarnych. – Praca w podwyższonej temperaturze nie tylko zwiększa niebezpieczeństwo zasłabnięć i omdleń, ale również stwarza zagrożenie tzw. stresem gorącym, który niesie poważne zagrożenia dla zdrowia. Z tego względu podobnie jak w poprzednich latach zwróciliśmy się do pracodawcy o zapewnienie załodze odpoczynku w czasie dokuczliwych, utrudniających pracę upałów. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, potwierdzone zostały tylko zasady, które wprowadzone zostały w Yazaki w zeszłym roku – mówi Katarzyna Grabowska.
 
Źródło: solidarnosc.org.pl
Foto: solidarnosc.org.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…