Imieniny:
Jordana, Marcina, Róży
Użytkowników on-line: 13

Szukaj na stronie

Najnowszy numerDziś Światowy Dzień Krwiodawcy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Dzień został ustanowiony w 2004 roku m.in. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Międzynarodową Federację Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC). Dedykowany jest honorowym dawcom krwi. Data 14 czerwca została wybrana, gdyż jest to dzień urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi. Za swoje odkrycie, którego dokonał w 1901 roku, otrzymał nagrodę Nobla.

Specjalne życzenia oraz podziękowania dla kriodawców złożył minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł.
 
"Pragnę podziękować za godną podziwu postawę oraz za to, że dzięki codziennemu poświęceniu pokazują Państwo, że nie czekając na wzajemność, można dzielić się cząstką siebie – szczególnie z ludźmi bezbronnymi, zdanymi wyłącznie na innych.
Jestem ogromnie wdzięczny za tę szlachetność i nadzieję, jaką dają Państwo potrzebującym. To dzięki krwi oddawanej w bezinteresowny sposób każdego dnia ratujemy zdrowie i życie wielu pacjentów. Serdecznie dziękuję Wszystkim Krwiodawcom za ofiarowanie najcenniejszego leku, którego w żaden sposób nie można wyprodukować. Dziękuję także za wiarę, którą budzą Państwo w innych, przekazując z dobroci serca cząstkę siebie“ - napisał minister. 
 
Zaapelował także, zwłaszcza do młodych ludzi, o przyłączanie się do grona krwiodawców.

źródła: materiał MZ
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…