Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 17

Szukaj na stronie

Najnowszy numerProtesty we Francji. Wieża Eiffla zamknięta

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Przechodząca przez Francję fala protestów związanych ze zmianami w prawie pracy spowodowała zamknięcie na dzisiaj wieży Eiffla. Największa atrakcja turystyczna Paryża będzie niedostępna dla licznych odwiedzających, którzy przyjechali do Francji w związku z trwającymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Turyści, którzy kupili bilety już wcześniej, dostają zwrot pieniędzy.

Po południu ulicami Paryża ma przejść kolejna wielka manifestacja przeciwników rządowej reformy prawa pracy organizowana przez związki zawodowe z lewicową centralą CGT na czele. Związkowcy spodziewają się dziesiątek tysięcy uczestników. Do protestu chce przyłączyć się personel wieży Eiffla.
Kontrowersyjna reforma prawa pracy

Protestujący nie zgadzają się na zmiany, które rząd che wprowadzić w Kodeksie pracy. Chodzi m.in o możliwość wydłużenia tygodnia pracy z obecnych 35 do 48 godzin, a dnia pracy w różnych przypadkach do 12 godzin. Projekt przewiduje też pewne ułatwienia dla pracodawców dotyczące zwolnień pracowników i osłabienie pozycji związków zawodowych.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: Telewizja Republika

Tagi:

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz

Tagi:

Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…