Polska wygrała z Irlandią 1:0 na EURO 2016

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Sprawdziły się symulacje. Polska drużyna po emocjonującym meczy wygrała z Irlandią 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 51 minucie Arkadiusz Milik, wykorzystując podanie Kuby.

Błaszczykowskiego. Polska drużyna w całym meczu przeważała. Potrafiła utrzymać się przy piłce. Rozegrać składną akcję. W obronie również było poprawnie. Dobrze grał Krychowiak i Glik. Irlandczycy chcieli zdobyć bramkę po dośrodkowaniu z gry lub ze stałego fragmentu. Kilka razy byli bliscy strzelenia gola. W osiemdziesiątej piątej minucie, przy wykonywaniu rzutu wolnego z połowy boiska, udało im się oszukać Polską obronę. Do pozycji strzeleckiej doszedł Davis, jednak nie opanował piłki.

W ostatnich minutach meczu groźnie w własnym polu karnym zderzyli się bramkarz Wojciech Szczęsny i obrońca Łukasz Piszczek. Na szczęście bez konsekwencji dla rezultatu spotkania.
Kilkakrotnie w czasie ostatnich piętnastu minutach Polacy tracili piłkę, po po przez niedokładne podania do kolegów.

Zawodnikiem meczu został Grzegorz Krychowiak

Polacy grali nieźle, wygrali zasłużenie, szkoda że strzelili tak mało bramek. W naszej obronie nic się szczególnego nie działo. Indywidualnie wyróżnił bym Kapustkę. Jest to młody zawodnik ale w meczu stanął na wysokości zadani
a - ocenił mecz dla Tygodnika Solidarność były reprezentant Polski w piłkę nożną Piotr Świerczewski