Imieniny:
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Użytkowników on-line: 17

Szukaj na stronie

Najnowszy numerSzkoły bez gender

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Rząd mówi dość zwolennikom rewolucji seksualnej
Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania wycofuje patronat nad publikacjami, które stygmatyzują katolików – donosi "Nasz Dziennik".


Gazeta pisze, że Wojciech Kaczmarczyk, powołany przed pięcioma miesiącami pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, w odróżnieniu od swoich poprzedniczek nie rekomenduje już korzystania z podręcznika antydyskryminacyjnego autorstwa Kampanii Przeciw Homofobii, ponieważ dokładnie go przeczytał.

Scenariusz lekcji, którą proponują autorzy książki, zaczyna się od scenki, gdy do szkoły przychodzą przedstawiciele różnych wyznań, żeby porozmawiać o tym, co ich łączy i dzieli. Na wstępie ksiądz katolicki oburzonym tonem oświadcza, że nie został uprzedzony o takim przebiegu spotkania. Po czym wychodzi. Więcej już w tym podręczniku żaden ksiądz się nie pojawia. Jak wskazuje gazeta, "w ten sposób zamiast przesłania o wzajemnym szacunku płynie do uczniów negatywny przekaz na temat Kościoła".

Wojciech Kaczmarczyk nie ma wątpliwości, że walka z zakorzenionymi w naszej kulturze zwyczajami nie ma nic wspólnego z obszarem równego traktowania. "Rząd mówi dość zawłaszczaniu zasady równego traktowania przez entuzjastów nowej fali rewolucji seksualnej i wojujących ateistów" – czytamy w "Naszym Dzienniku".

Źródło: Telewizja Republika
Foto: Telewizja Republika
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…