Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 3

Szukaj na stronie

Najnowszy numer"Polska Wielki Projekt". Rymkiewicz uhonorowany nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Podczas trwającego w Warszawie Kongresu "Polska Wielki Projekt" nagrodą im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego uhonorowano poetę prof. Jarosława Marka Rymkiewicza. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Beata Szydło oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Laudację na cześć laureata wygłosił prof. Andrzej Waśko.

– To niezwykła dla mnie nagroda. Różni się od tych wszystkich, które dotychczas otrzymałem. Jest dla mnie niezwykła, ponieważ związana jest z imieniem wielkiego prezydenta, a jej charakter i istota są jakieś inne. (…) Pomyślałem sobie, że być może, moim pisaniem, zrobiłem coś dobrego. Jednak literatura jest poza dobrem i złem, tak jak inne sztuki – oświadczył, odbierając nagrodę, prof. Jarosław Marek Rymkiewicz.

Kongres "Polska Wielki Projekt" jest serią debat nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi, stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. "W naszym wspólnym interesie leży podjęcie trudu odpowiedzialności za wspólne dobro, naszą Rzeczpospolitą. Jesteśmy głęboko przekonani, że podstawową powinnością stojącą dziś przed ludźmi, którym leży na sercu dobro Polski i kolejnych pokoleń Polek i Polaków jest stworzenie silnych ram przestrzeni politycznej, umożliwiających dyskusję o sprawach najwyższej wagi" – podkreślają organizatorzy spotkania.


Źródło: Telewizja Republika
FOTO: WWW.POLSKAWIELKIPROJEKT.PL
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…