Ustawa antyterrorystyczna z pozytywną opinią posłów

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Rządowy projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej otrzymał pozytywną opinię sejmowej Komisji do spraw Służb Specjalnych. Za przyjęciem opinii było pięciu posłów. Przeciwko był poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, zaś Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej wstrzymał się od głosu.

 
O wynikach głosowania poinformował szef komisji poseł Marek Opioła (PiS) dodając, że zgłoszono kilka uwag dotyczących doprecyzowania projektu. Pierwsza z nich dotyczyła zarządzania akcją przez policję, w czasie kiedy funkcjonariusze uczestniczą w akcji jednostki wojska. Ponadto – jak wskazał poseł Opioła – komisja chce też gwarancji prawnych dla operatorów – snajperów wojsk specjalnych przy wykonywaniu strzału snajperskiego, by wyeliminować terrorystę.

W opinii komisji zasady dotyczące strącania dronów powinny obowiązywać również w odniesieniu do innych bezzałogowych obiektów poruszających się nie tylko w powietrzu, ale również na lądzie i w wodzie – tłumaczył szef komisji do spraw służb specjalnych.

Opinia komisji do spraw służb specjalnych została przekazana do prac sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Po zakończeniu prac w podkomisjach i przyjęciu ostatecznej formy projektu wejdzie ona w życie po siedmiu dniach od ogłoszenia.
 
W projekcie zapisano m.in. że głównym koordynatorem polityki antyterrorystycznej i osobą odpowiedzialną za zapobieganie zdarzeniom o charakterze terrorystycznym będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem tzw. ustawy antyterrorystycznej jest podniesienie efektywności działania polskiego systemu antyterrorystycznego, co ma wpływać na zwiększenie bezpieczeństwa obywateli. Projektowana ustawa ma za zadanie polepszyć koordynację działań służb i doprecyzować zasady współpracy między nimi. 
 


IK

Fot. Youtube

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz