Imieniny:
Jordana, Marcina, Róży
Użytkowników on-line: 9

Szukaj na stronie

Najnowszy numerMazurek: Rząd nie jest głuchy na oczekiwania pielęgniarek

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
 Nie jest tak, że rząd nie podejmuje tego tematu. Myślimy o rozwiązaniu systemowym. Rząd Beaty Szydło nie wycofuje się z żadnych dotychczasowych ustaleń, jakie środowisko pielęgniarskie podjęło w tym przypadku z poprzednim rządem – powiedział na konferencji prasowej senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

Rzecznik klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, na konferencji prasowej poświęconej sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka powiedziała, że "powinno dojść jak najszybciej do porozumienia między pracodawcą a pielęgniarkami, ponieważ obie strony chcą, aby zakończyć ten spór dla dobra małych pacjentów i ich rodziców".

Mimo tego, że jest zapewniona opieka na terenie Warszawy i Mazowsza, to właśnie do Centrum Zdrowa Dziecka zgłaszali się wszyscy po to, aby leczyć swoje dzieci i jestem przekonana, że pielęgniarkom i stronie rządowej zależy na tym, żeby to leczenie przywrócić – dodała.

„Nie jest tak, że rząd nie podejmuje tego tematu”

Senator Jan Maria Jackowski zauważył z kolei, że "w stałym kontakcie z pielęgniarkami jest wiceminister zdrowia".

Nie jest tak, że rząd nie podejmuje tego tematu – zwrócił uwagę. – Myślimy o rozwiązaniu systemowym. Rząd Beaty Szydło nie wycofuje się z żadnych dotychczasowych ustaleń, jakie środowisko pielęgniarskie podjęło w tym przypadku z poprzednim rządem – powiedział.

„Strona rządowa zaproponowała podwyżkę pielęgniarkom, na którą one się nie zgodziły”

Beata Mazurek przypomniała zaś, że „spór dotyczy nowych podwyżek dla pielęgniarek”. – W grudniu nasz rząd dał pożyczkę Centrum Zdrowia Dziecka na m.in. modernizację i wypłatę należnych zobowiązań. To nie jest tak, że nie ponosimy kosztów, żeby Centrum Zdrowia Dziecka funkcjonowało dobrze – dodała. W ocenie rzecznik klubu parlamentarnego PiS "dzisiejszy spór jest sporem dosyć ważnym, w które jest zaangażowane nie tylko środowisko pielęgniarek, ale też strona rządowa".

– Pani premier Beata Szydło nie chce upolityczniania tego sporu, na razie czeka na efekty prac Ministerstwa Zdrowia – zwróciła uwagę Mazurek.

Przypomniała także że "strona rządowa zaproponowała podwyżkę pielęgniarkom, na którą one się nie zgodziły".

To nie jest tak, że rząd jest głuchy na oczekiwania pielęgniarek, ale żeby zawrzeć kompromis, jedna i druga strona ze swoich oczekiwań musi ustąpić – dodała rzecznik.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…