Polska – Holandia 1:2. Niestety

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Polska reprezentacja piłki nożnej przegrała z drużyną Holandii 1:2. Do przerwy Holendrzy wygrywali 1:0. Dla drużyny Adama Nawałki mecz był przedostatnim sprawdzianem przed Euro 2016. Polska drużyna nie zagrała najlepszego spotkania. Piłkarze byli bezbarwni, nie stwarzali wielu akcji pod bramką Holandii. Za to pod własna bramką przytrafiały im się proste błędy. Gol dla Polski padł w 60. minucie po stałym fragmencie gry. Arkadiusz Milik dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Artur Jędrzejczyk. Był to jego trzeci gol w reprezentacji. Dla Holenderskiej drużyny gole zdobyli Vincent Janssen i Georginio Wijnalduma

Holandia to najwyżej notowana drużyną, która nie zakwalifikowała się na Euro. W rankingu FIFA zajmuje 17. pozycję. Polska jest na 27. miejscu.