Vive Tauron Kielce zwyciężyło w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Po raz pierwszy Polska drużyna wygrała Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W finale pokonała węgierski MKB Veszprem 39:38. Jest to największy sukces Polskiej klubowej piłki ręcznej.

Mecz odbywał się w kolońskiej Lanxess Arenie. W czasie drugiej połowy meczu polska drużyna wyszła z nie lada opresji. Przegrywała już dziewięcioma bramkami. Wówczas Polska drużyna zaczęła odrabiać straty. Na dziesięć sekund przed końcem zasadniczego czasu gry Vive przegrywało jedną bramką. Wówczas o czas poprosił trener Vive Tałant Dujszebajew. Potem piłka trafiła do Lijewskiego, który pokonał bramkarz MKB Veszprem. Alilovica i doprowadził do dogrywki.

Czy przez pięćdziesiąt kilku sekund można dostać zawału serca? - pytał na kilka chwil przed końcem dogrywki  komentujący mecz w Polskim Radiu dziennikarz i odpowiadał sobie - można. Dogrywka skończyła się 35:35.