Imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego
Użytkowników on-line: 7

Szukaj na stronie

Najnowszy numerWsparcie dla producentów mleka

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Producenci mleka, którzy przekroczą unijne kwoty indywidualne produkcji mleka, będą mogli skorzystać z pomocy finansowej państwa – takie rozwiązanie wprowadza przyjęty dziś przez rząd program o ustanowieniu pomocy dla producentów mleka.

Jeśli program uzyska zgodę Komisji Europejskiej, to – zgodnie z przewidywaniami – ma ruszyć od 1 sierpnia 2016 roku.

W założeniu programu ci producenci, którzy muszą wnieść opłatę za wprowadzenie do obrotu mleka lub jego przetworów w ilości przekraczającej kwoty indywidualne w roku 2014/2015, będą mogli uzyskać umorzenie tych opłat w całości lub w części jeśli ich wniesienie zagraża ważnym interesom rolników.

„Rolnik we wniosku, o umorzenie w całości lub części opłaty, skierowanym do ministra rolnictwa, będzie musiał przedstawić swoją sytuację materialną, aby decyzja w sprawie udzielenia mu pomocy nie pozostawiała wątpliwości, że jest uzasadniona” – wskazano w komunikacie.

Jak informuje CIR pomoc będzie dotyczyła całkowitego lub częściowego umorzenia II i III raty opłaty tylko dla tych rolników, którzy uiścili I ratę opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku 2014/2015.

 

GZ

Fot. Tomasz Gutry

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…