Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 19

Szukaj na stronie

Najnowszy numerMinister zdrowia pochwalił się sukcesami

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Podczas dzisiejszej Rady Ministrów dokonano podsumowania z półrocznej działalności m.in resortu zdrowia. Minister Konstanty Radziwiłł przedstawił najważniejsze osiągnięcia z sześciu miesięcy prac, takie jak: wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia, projekt ustawy tytoniowej czy sporządzenie "Map potrzeb zdrowotnych".
 
Inne istotne cele, które resort zdołał osiągnąć, to między innymi:
 
- dyrektywy dotyczące krwiodawstwa - Udało się przygotować rozwiązania dla nowoczesnego systemu e-krew, zaś ustawa implementująca dyrektywy jest już na ostatnim etapie prac parlamentarnych
 
- informatyzacja ochrony zdrowia - Rozpisano już nowy harmonogram wdrożeń. Obecnie trwają prace nad rozliczaniem środków unijnych, przeznaczonych na ten cel, będący jednym z priorytetów resortu.
 
- zwiększenie liczby miejsc na uczelniach medycznych

Minister Radziwiłł podkreślił także, że w ubiegłym roku udało się w terminie podpisać umowy z lekarzami POZ. Stało się to po raz pierwszy od lat. 
 
Szef resortu zdrowia zapowiada szereg dalszych reform, które mają na celu przede wszystkim przenoszenie odpowiedzialności za finansowanie systemu na budżet państwa, likwidację kolejek, czy dekomercjalizację działalności leczniczej, a także likwidację barier w dostępie do podstawowej opieki zdrowotnej oraz uproszczenie biurokracji.


/AB

fot. T. Gutry
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…