Imieniny:
Angeli, Przemysława, Zenobii
Użytkowników on-line: 13

Szukaj na stronie

Najnowszy numerCzemu służy pisanie haseł LGBTQ czcionką łudząco podobną do "solidarycy"?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

„Nie ma wolności bez solidarności” hasło, które dominowało od stanu wojennego przez całe lata 80. i w czasie obrad okrągłego stołu, jest symbolem wielkiego ruchu robotniczego. Podobnie zresztą jak charakterystyczne litery czcionki tzw. solidarycy, które tworzą napis „Solidarność”. Dlatego nie dziwi oburzenie jakie wywołały transparenty towarzyszące Marszowi Równości w Krakowie.

W sobotę ulicami Krakowa przeszła manifestacja skupiająca m.in. środowiska homoseksualne i biseksualne. Zarówno jej logo, jak i niesione na transparentach hasło, złudnie przypominały wspomniane symbole.

Zawołanie głoszone w latach 80., a uzupełnione w 1999 roku w Sopocie przez św. Jan Paweł II, zmodyfikowano dostosowując do okazji tak, aby brzmiało: „Nie ma równości bez solidarności”. W kontekście okoliczności użycia tego hasła oraz ideologii jaką głoszą środowiska LGBTQ trawestacja hasła „nie ma wolności bez solidarności” jest nie tylko nadużyciem, ale jego profanacją.

Z kolei logo marszu nie tylko napisane zostało czcionką budzącą skojarzenie z solidarycą, z rysunkiem flagi, ale stworzono je w biało-czerwonych barwach.

Jaki cel chcieli osiągnąć organizatorzy krakowskiego marszu? Środowisko przez nich reprezentowane nie przyświecają idee Solidarności, a na to mogłyby wskazywać podobieństwo graficzne.


IK

Fot. Facebook Stowarzyszenia Miłość nie wyklucza

Komentarze:
AparatAdam*.146.136.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sobota, 2016-05-28 23:00
A dlaczego?
Dlaczego niby idee tego środowiska nie przyświecają ideii Solidarności? Co to za bzdura? Oczywiście, że przyświecają, w końcu chodzi o SOLIDARNOŚĆ wszystkich ze wszystkimi.

Ktoś tu chyba czuje nienawiść do innych orientacji seksualnych, smutne i straszne, ale wszyscy, każdy Polak niezależnie od wyznania czy orientacji ma prawo odwoływać się do idei Solidarności.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…