Imieniny:
Albina, Antoniny, Radosławy
Użytkowników on-line: 30

Szukaj na stronie

Najnowszy numerBędzie propozycja KE: Nawet 250 tys. euro kary za każdego nieprzyjętego uchodźcę

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tysięcy euro kary za każdego z nich – tak podaje włoski dziennik „La Stampa”, ujawniając szczegóły planu Komisji Europejskiej, który ma zostać przedstawiony w środę. Ale kwota ta może się zmienić – dodaje gazeta.

Według włoskiej gazety KE zaproponuje krajom członkowskim Unii małą reformę konwencji dublińskiej dotyczącej przyjmowania uchodźców. Zgodnie z tym projektem utrzymana zostanie odpowiedzialność przyjęcia ich przez pierwszy kraj, do którego dotrą. Ale uregulowana zostanie też kwestia ich rozmieszczenia we wszystkich krajach UE w przypadku masowego napływu, przekraczającego możliwości państwa, do którego przybywają.

Dla każdego kraju wyznaczona będzie maksymalna liczba uchodźców, jakich może przyjąć.  

Fot. M. Żegliński


wpolityce.plKomentarze:
Aparatjaktotak*.adsl.inetia.pl
Środa, 2016-05-04 18:16
Bojkot!
Polska jest niepodległym krajem. UE ani żadne państwo nie są uprawnione do narzucania nam, kogo i na jakich zasadach wpuszczamy na nasze terytorium. Widać, że UE realizuje interesy Niemiec z brakiem poszanowania dla pozostałych państw członkowskich. Wielu uchodźców potrzebuje pomocy, lecz sami powinniśmy decydować o zakresie i sposobach jej udzielenia.

Pomyślałem, że poza buntowaniem się w internecie możemy zrobić coś jeszcze. Zagłosujmy portfelami. Patrzmy co i gdzie kupujemy. Bojkotujmy niemieckich producentów i sieci handlowe, preferujmy rodzime firmy. Internet pozwala łatwo zweryfikować do kogo należą popularne marki. Jeśli pomysł z bojkotem zostanie spopularyzowany, będzie to odczuwalne dla przedsiębiorców z Niemiec a cała akcja odbędzie się z korzyścią dla krajowych firm.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…