Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 13

Szukaj na stronie

Najnowszy numerDwustronna rozmowa Obama–Duda. O czym rozmawiali prezydenci?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Jak poinformował Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda odbył "krótką, ale treściwą" rozmowę w cztery oczy z prezydentem USA Barackiem Obamą. Doszło do niej jeszcze przed kolacją w Białym Domu inaugurującą szczyt poświęcony bezpieczeństwu nuklearnemu. Rozmowa dotyczyła m.in. NATO i Trybunału Konstytucyjnego.

– To była rozmowa przed kolacją, zanim wszyscy zasiedli do stołu. Pan prezydent Barack Obama porozmawiał z panem prezydentem Andrzejem Dudą specjalnie w cztery oczy w krótkiej, ale dwustronnej rozmowie – mówił Szczerski cytowany przez RMF FM. Jak dodawał, "poruszono przynajmniej trzy duże temat – samą kwestię tego, czego dotyczy szczyt, kwestię NATO oraz Trybunału Konstytucyjnego i dyskusję o politycznych problemach związanych z tym, żeby ten problem rozwiązać jak najszybciej".

Prezydent Duda miał również poinformować Obamę o postępach, jeśli chodzi o kompromis w rozwiązaniu sporu politycznego wokół TK. Wspominał przy tym o wczorajszym spotkaniu liderów partii.

Wczoraj w Białym Domu odbyła się uroczysta kolacja z udziałem 52 przywódców, która zainaugurowała szczyt poświęcony bezpieczeństwu nuklearnemu. Dziś rozpoczną się obrady.

fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP/Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w The National Press Club

telewizjarepublika.pl
Komentarze:
AparatEdek z krainy kredek*.play-internet.pl
Piątek, 2016-04-01 10:42
USA
Wizy dla amerykanów, wizy dla amerykanów.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…