Imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli
Użytkowników on-line: 6

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPrawo i Sprawiedliwość utrzymuje przewagę nad opozycją [SONDAŻ]

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Pierwsze miejsce z poparciem na poziomie 29 procent zajmuje PiS. Za partią rządzącą jest .Nowoczesna z 18 procentami poparcia. Do sejmu weszłyby też – PO, SLD, Partia Razem, Kukiz'15 i KORWiN. Takie wyniki ukazuje najnowszy sondaż przeprowadzonego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 29 procent poparcia (w porównaniu do badania z 26 lutego to spadek o 3 pkt proc.). Drugie miejsce w sondażu zajmuje .Nowoczesna, na którą zagłosowałoby 18 procent Polaków. Oznacza to, że od poprzedniego sondażu partia Ryszarda Petru zaliczyła spadek poparcia o 4 punkty procentowe.

Trzecie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z wynikiem 17 procent. W przypadku partii Grzegorza Schetyny, poparcie nie uległo zmianie. Rośnie natomiast zaufanie do ugrupowania Kukiz‘15 – w najnowszym sondażu otrzymuje 10 procent głosów, co oznacza wzrost poparcia o 2 punkty procentowe.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN i TVN24, do Sejmu weszłoby aż siedem partii. Próg wyborczy przekroczyłoby SLD (uzyskując 6-procent poparcia), a także Partia Razem (uzyskując 5-procent poparcia) oraz partia KORWiN (również uzyskując 5-procent poparcia).

Do parlamentu nie dostałoby się PSL, dla którego poparcie deklaruje 3 procent wyborców.

Aż 7 proc. ankietowanych odmówiło odpowiedzi albo odpowiedziało „nie wiem”, „trudno powiedzieć” lub jeszcze nie zdecydowało, na kogo obecnie oddałoby głos.

fot. M. Żegliński

telewizjarepublika.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…