Imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany
Użytkowników on-line: 26

Szukaj na stronie

Najnowszy numerBłaszczak: Ustawa antyterrorystyczna jest gotowa

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak pytany o ustawę antyterrorystyczną na antenie Radia RMF FM, odpowiedział, że "jest ona gotowa", a jutro odbędzie się ostatnie posiedzenie zespołu antyterrorystycznego w tej sprawie. Zdaniem szefa resortu, ustawa będzie wzbudzać kontrowersje, bo opozycja jest zakodowana na atakowanie wszystkich propozycji rządu.

– No właśnie tak to jest, że zaraz pewnie spotkam się z atakiem ze strony .Nowoczesnej i opozycji totalnej spod szyldu PO – mówił Błaszczak. Porównał tę sytuację do ostrej krytyki rządu podczas zaprezentowania ustawy o policji.

Minister nie chciał zdradzić szczegółów odnośnie ustawy i tego, co będzie w niej zawarte. Przyznał, że na razie jest to tylko propozycja, a ustawa zostanie przedstawiona na kolejnym posiedzeniu zespołu antyterrorystycznego.

"Pomagajmy uchodźcom tak, gdzie oni są uchodźcami"

– Polska nie może popełniać błędów, które popełnił zachód Europy dziesiątki lat temu. Należy brać przykłady z innych państw, na przykład z Australii, która zahamowała proces napływu emigrantów w 2013 roku – powiedział Błaszczak, podkreślając przy tym, że Polska musi mieć stanowcze stanowisko ws. kolejnych fal migrantów.

Minister pytany o zwiększenie bezpieczeństwa Unii Europejskiej stwierdził też, że należy zacząć od wzmocnienia granic. Błaszczak poinformował, że polscy strażnicy graniczni pomagają uszczelniać granice UE i nadal będą to robić. – Pomagajmy uchodźcom tam, gdzie oni są uchodźcami – stwierdził.

"Nie jesteśmy atrakcyjnym celem dla terrorystów"

W opinii szefa MSWiA, Polska nie jest interesującym celem dla terrorystów. – Nie mamy zagrożenia terrorystycznego, chociaż oczywiście mamy świadomość tego, co dzieje się na zachodzie Europy – uznał.

– Nie mamy dzielnic, do których nie zapuszcza się policja, nie mamy dzielnic, w których nie obowiązuje prawo danego kraju, tylko obowiązuje szariat. Trzeba zrobić wszytko, żeby w Polsce tak nie było – powiedział.

Minister podkreślał, że w Polsce wciąż mało jest też imigrantów z krajów islamskich.

źródło: telewizjarepublika.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…