Imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego
Użytkowników on-line: 25

Szukaj na stronie

Najnowszy numerMinister Waszczykowski spotkał się z Johnem Kerrym. Rozmawiali o szczycie NATO

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Podczas swojej dwudniowej wizyty w USA minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym. – Polska jest ważnym sojusznikiem, związane są ze sobą również nasze przemysły zbrojeniowe. Wspólnie przygotowujemy lipcowy szczyt NATO w Warszawie – mówił Kerry.

Głównym tematem rozmów polityków był szczyt NATO w Warszawie. – Chodzi oczywiście o stałą obecność NATO w Polsce, o którą zabiegamy od dawna. Decyzja polityczna już została podjęta i potwierdzona kilka dni temu na spotkaniu ministrów obrony NATO, teraz wojskowi Sojuszu przygotowują plan jak owa obecność ma wyglądać w praktyce: jej zakres, wielkość, rodzaj sprzętu, żołnierzy – powiedział minister Waszczykowski.

Minister ogłosił również, że zgodnie z zapowiedziami poprosił Kerry'ego o pomoc w odzyskaniu prezydenckiego tupolewa ze Smoleńska. Sekretarz stanu obiecał, że przekaże sprawę Victorii Nuland, podsekretarzowi odpowiedzialnemu za Europę i Eurazję i zapewnił o gotowości pomocy USA.

więcej na: telewizjarepublika.pl

fot. U.S. Department of State/Domena publiczna
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…