Imieniny:
Jordana, Marcina, Róży
Użytkowników on-line: 9

Szukaj na stronie

Najnowszy numer"Oczekujemy od prezesa Kurskiego, że ta sprawa zostanie teraz wyjaśniona"

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
– Słyszę o sytuacji, kiedy kobiety na urlopach macierzyńskich czy wychowawczych, pracownice TVP, bez ich wiedzy zostały przeniesione do firmy zewnętrznej LeasingTeam i nagle dowiadują się, że są pracownicami LeasingTeam. To naruszenie podstawowych praw pracowniczych i oczekujemy od prezesa Kurskiego, że ta sprawa zostanie teraz wyjaśniona – podkreślał redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Krzysztof Świątek w „Popołudniu RDC” .

Jan Guz, przewodniczący OPZZ, przekonuje, że osoby, które dobrze wykonują swoją pracę, nie będą zwalniane.

Pracujący w zakładach produkcyjnych, spółkach czy prywatnych zakładach są ciągle poddawani różnego rodzaju przekształceniom, zmianom i zwolnieniom. W okresie transformacji były setki takich zmian i wiele ludzi traciło miejsca pracy. Uważam, że dobrego pracownika będzie broniła jego fachowość i on wszędzie znajdzie pracę – twierdzi.

Dodaje, że związki zawodowe spotkają się prezesem TVP – Jackiem Kurskim – aby dowiedzieć się, „co planuje”.

 Dzisiaj to są jakieś przypuszczenia. Wiemy, że w wielu zapowiadanych projektach ustaw w  wyniku negocjacji, dokonują się określone zmiany (…). Zechcemy, że powiedział nam, co planuje. Przypomnimy także o naszych uprawnieniach związkowych, czyli o prawie do obrony pracowników – mówi Guz.

Krzysztof Świątek, redaktor naczelny Tygodnika Solidarność, dodaje, że w czasie rozmowy z Kurskim będzie dążył do wyjaśnienia wielu tematów, które „z punktu widzenia pracowniczego były bardzo niedobre”.

– Słyszę o sytuacji, kiedy kobiety na urlopach macierzyńskich czy wychowawczych, pracownice TVP, bez ich zostały przeniesione do firmy LeasingTeam i nagle dowiadują się, że są pracownicami LeasingTeam. To naruszenie podstawowych praw pracowniczych i oczekujemy od prezesa Kurskiego, że ta sprawa zostanie teraz wyjaśniona – podkreśla Świątek. – Tematów dotyczących praw pracowniczych jest bardzo dużo – dodaje.

link do audycji:

http://www.rdc.pl/informacje/my-jako-zwiazki-zawodowe-potrafimy-wychodzic-na-ulice-w-obronie-praw-pracowniczych-ekonomicznych-i-socjalnych/

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…