Imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego
Użytkowników on-line: 5

Szukaj na stronie

Najnowszy numerFinał się liczy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe w czasie swoich ośmiu lat rządzenia nie wykonały 48 wyroków Trybunału Konstytucyjnego. To właściwie powinno kończyć wszelką dyskusję nad tym, czy PO-PSL mają prawo kogokolwiek krytykować za obecną postawę PiS wobec zamieszania wokół TK.

Jednak warto zadać sobie pytanie dlaczego? - To od woli Sejmu zależy, co uczyni przedmiotem regulacji ustawowej, a co nie – odpowiada prof. Jarosław Szymanek z INP Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak co profesor to inne zdanie. A skoro profesorowie są tak podzieleni, to co mają mówić zwykli ludzie, z których według sondażu aż 40 proc. nie ma zdania w tej sprawie? Jednego jednak możemy być pewni – konstytucję mamy do kitu. Nieprecyzyjną, niejasną, z dużą ilością ogólnych zapisów, które pozwalają na wzajemnie wykluczającą się interpretację. Ale co się dziwić? Pozwoliliśmy kiedyś, żeby napisał ją nam komuszek Aleksander i teraz ponosimy tego konsekwencje.

Dlatego bardzo się cieszę, że doszło do zadymy wokół Trybunału Konstytucyjnego. Może stworzy to przestrzeń do dyskusji i zmian. Tak jak z Komisją Trójstronną. Trzeba było doprowadzić do zadymy, aby wszyscy sobie uświadomili, że polski dialog trójstronny to fikcja. Trzeba było dwóch lat dyskusji i negocjacji, ale za to mamy zupełnie nową Radę Dialogu Społecznego.

A przecież pamiętam jak nazywano przewodniczącego Dudę awanturnikiem, zarzucano że kwestionuje porządek prawa, podważa demokrację. Dzisiaj innego Dudę – tym razem prezydenta – też się oskarża o różne niecne rzeczy. Ale spoko – poczekamy i zobaczymy jaki będzie finał. Cierpliwość się opłaca.

Marek Lewandowski

fot. P. Glanert


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…