Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 10

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPrzez Maryję do Chrystusa miłosiernego

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Około trzech tysięcy osób wzięło udział w jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Górników na Jasną Górę.

Pracownicy zakładów tworzących polski sektor wydobywczy co roku, pod koniec listopada, przybywają do Częstochowy, by przed zbliżającą się Barbórką wspólnie dziękować Matce Boskiej Częstochowskiej za otrzymane łaski i prosić o dalszą opiekę, zawierzając patronce Polski los całej branży. Organizatorem wydarzenia jest Sekretariat Górnictwa i Energetyki (SGiE) NSZZ „Solidarność”.

Punktualnie o godzinie 10. uczestnicy pielgrzymki odbywającej się pod hasłem „Przez Maryję do Chrystusa miłosiernego” uformowali pochód, który przy akompaniamencie Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom” pod dyrekcją Marcina Walisko wyruszył sprzed kościoła pw. św. Barbary w kierunku Jasnej Góry.

Wcześniej zostali przywitani przez ojca Ryszarda Deca. Proboszcz parafii pw. św. Barbary podziękował górnikom za kultywowanie tradycji, zgodnie z którą pielgrzymkowe uroczystości rozpoczynają w tej świątyni.
- Dzisiaj potrzeba nam ludzi wiary - ludzi, którzy przeżywają całe swoje życie we wszystkich jego wymiarach, także i swoją pracę, z wiarą. (…) Życzę wam, abyście patrząc na życie świętej Barbary, na jej wiarę, hart ducha, umieli być takimi ludźmi w codzienności waszego życia, w waszej pracy, w życiu rodzinnym - powiedział.

Marek Jurkowski

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS" (49/2015)

fot. autor


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…