Imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli
Użytkowników on-line: 6

Szukaj na stronie

Najnowszy numerProgram rządu napisali Polacy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, zapewnienie bezpłatnych leków osobom powyżej 75. roku życia, a przede wszystkim zagwarantowanie Polakom bezpieczeństwa w wymiarze militarnym oraz gospodarczym – to najważniejsze postulaty sformułowane przez premier Beatę Szydło w jej expose. – Cieszymy się z nich, ale nowy rząd będziemy oceniać po czynach, nie po słowach – komentuje przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

– Było to najkrótsze expose z dotychczasowych, poruszające jednak konkretne sprawy społeczne. I to jest dla mnie najważniejsze – zaznacza w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Piotr Duda. – Na początku chcę zaznaczyć, że realizację postulatów Solidarnościprzez rząd szeroko rozumianej prawicy będziemy oceniać nie po słowach, ale po czynach. Z pewnością jednak satysfakcjonujący jest dla nas fakt, iż wszystkie przedwyborcze zapowiedzi omawiane i dyskutowane także w naszych gremiach związkowych przez kandydatkę na premiera, panią Beatę Szydło, znalazły swoje miejsce w jej exposé. Mam tu na myśli zapowiedź zmiany ustaw dotyczących płacy minimalnej, wprowadzenia stawki godzinowej za pracę czy obniżenia wieku emerytalnego.

Przypomnę przy okazji, iż domagamy się połączenia obniżenia wieku emerytalnego z okresem składkowym. Nie zrezygnujemy z tego – podkreśla przewodniczący związku. Nie usłyszeliśmy tej zapowiedzi w exposé pani premier, ale mam nadzieję, iż wynika to jedynie z faktu, iż tego rodzaju orędzie wymaga zarysowania problemów jedynie ogólnikowo, kiedy natomiast rozpoczniesię już praca nad konkretnymi projektami ustaw, przyjdzie czas na dyskusje o ich szczegółowym kształcie. Wysokość kwoty wolnej od podatkuczy sprawa umów śmieciowych to kwestie ogromnie dla nas ważne w wymiarze społecznym.

Agnieszka Żurek

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS" (48/2015)

fot. T. Gutry

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…