Polska wyłamała się z Grupy Wyszehradzkiej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
UE podjęła decyzję o podziale 120 tys. uchodźców w głosowaniu. Zdecydowana większość państw głosowała za tym rozwiązaniem. Wśród nich była Polska. Przeciwko temu rozwiązaniu głosowały Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia, a Finlandia wstrzymała się od głosu - donosi Telewizja Republika.

Stanowisko Polski oznacza, że wyłamała się z bloku państw Grupy Wyszehradzkiej krytycznego wobec planu i poparła propozycje Brukseli.

Na godzinę przed głosowaniem Polska miała poprosić o przerwę w czasie narady ministrów spraw zagranicznych. Korespondent TVN24 w Brukseli informował, że stało się tak po tym, jak okazało się, że Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia wciąż są przeciwko propozycji. Minister Teresa Piotrowska miała zadzwonić do Warszawy z pytaniem o ostateczną decyzję. 

– Ważna jest dla nas solidarność z uchodźcami, ważna jest solidarność z Europą, ale chcemy mieć wpływ na podział i przyjmowanie uchodźców u siebie. Chcemy mieć koniecznie na papierze i jednoznacznie określone to, że uchodźcy będą oddzielani od imigrantów ekonomicznych, bo my chcemy przyjmować uchodźców. Chcemy również wzmocnienia granic zewnętrznych UE – dodała szefowa polskiego MSW. 

źródło: telewizjarepublika.pl


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz