Brytyjski rząd potępił ataki na Polaków

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Rzecznik brytyjskiego rządu podczas poniedziałkowego briefingu dla dziennikarzy potępił ostatnie ataki na Polaków, do których doszło w Wielkiej Brytanii. Powiedział, że „rząd potępia wszelkiego rodzaju ataki motywowane nienawiścią” i że „Polska to jeden z naszych najstarszych i najbliższych sojuszników”.

Premier Theresa May, która przebywa obecnie na szczycie G20 w Chinach, nie odniosła się do sprawy dwóch incydentów pobicia Polaków w Harlow w hrabstwie Essex. Jej stanowisko przedstawił jednak rzecznik rządu w czasie briefingu dla dziennikarzy, przed wznowieniem obrad brytyjskiego parlamentu. W poniedziałek zebrał się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie.

    Premier i rząd potępiają wszelkiego rodzaju ataki motywowane nienawiścią na tle rasowym. Jeśli chodzi o nasze relacje z Polską, to jest to jeden z naszych najstarszych i najbliższych sojuszników. Polacy, którzy żyją w Wielkiej Brytanii, są tu mile widziani i doceniamy ich ogromny wkład w brytyjskie społeczeństwo


— podkreślił.

W związku z atakami na polskich obywateli w poniedziałek do Londynu udała się delegacja polskiego rządu. Pojechali szef MSZ Witold Waszczykowski, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, a także wiceszef tego resortu Jakub Skiba. Ministrowie spotkają się z brytyjską minister spraw wewnętrznych Amber Rudd i przedstawicielami Polonii.

Wpolityce.pl

fot. youtube.com
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz