Jest porozumienie Rosji i USA w sprawie Syrii

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Do głównych założeń należy całkowity zakaz nalotów dla wojsk Baszara al-Asada na niektórych terenach Syrii, zawieszenie broni w granicach państwa, zapewnienie dostępu pomocy humanitarnej do Aleppo i i stworzenie tam strefy "wolnej od broni" - podaje agencja Reutera.

W kolejnych punktach jest wymieniane "zobowiązanie Rosji do całkowitego blokowania nalotów armii syryjskiej na obszarach kontrolowanych przez ugrupowania uznawane przez koalicję walczącą z IS za umiarkowane" ponadto "zapewnienie działających korytarzy humanitarnych pozwalających na dostarczanie stałej pomocy do Aleppo i innych obszarów, których mieszkańcy tego wymagają" oraz "koordynowanie działań USA i Rosji w walce z Al-Kaidą i jej odłamami w całej Syrii".

List z postulatami przekazał Reutersowi amerykański negocjator, Michael Ratney. Miał być oficjalnie oddany w ręce rebeliantów w dniu 3 września.

Prezydent Barack Obama powiedział, że USA i Rosja pracują "bez przerwy" w celu ustalenia wspólnej pozycji odnośnie współpracy w Syrii.

Stany Zjednoczone i Rosja nie są zgodne co do przyszłości prezydenta Baszara Al-Asada. Moskwa jest zdecydowanie przeciwna jego odejściu ze stanowiska.

telewizjarepublika.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz