Imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gołcisławy
Użytkowników on-line: 16
Jesteś tutaj:
Start>Społeczeństwo>Prawie 300 tysięcy rodziców nie płaci alimentów. Powstanie rejestr dłużników?

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPrawie 300 tysięcy rodziców nie płaci alimentów. Powstanie rejestr dłużników?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Praw Dziecka zaproponowali utworzenie centralnego rejestru dłużników alimentacyjnych Obecnie w Polsce na swoje dzieci nie płaci blisko 300 tysięcy rodziców - donosi portal bankier.pl. Okazuje się, że prawie 300 tysięcy rodziców nie płaci alimentów.

Rzecznicy skierowali już pismo do ministra Mateusza Morawieckiego, w którym prezentują wstępne założenia projektu. W rejestrze miałyby się znaleźć osoby, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, którego podstawą jest tytuł wykonawczy potwierdzony przez sąd.

Rzecznicy wskazują też, że do rejestru trafiłyby informacje dotyczące wyłącznie osób, na których ciąży obowiązek alimentacyjny, którego podstawą jest tytuł wykonawczy potwierdzony przez sąd. Dane dłużnika trafiałby do rejestru jedynie w przypadku bezskuteczności egzekucji - czytamy na portalu.

Koncepcję utworzenia centralnego rejestru dłużników alimentacyjnych zaprezentowali przedstawiciele Krajowej Rady Komorniczej. Według ich pomysłu rejestr mógłby korzystać z informacji od wszystkich komorników sądowych.

Na razie w bazach np. KRD, jest zarejestrowanych prawie 237 tys. dłużników alimentacyjnych ale ich liczba stale przybywa - podaje portal.

źródło: bankier.pl

fot. pixabay.com/CC0

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…