Imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora
Użytkowników on-line: 31
Jesteś tutaj:
Start>Świat>Brytyjskie media: "Dziękujemy ci Polsko za użyczenie nam swojej młodzieży"

Szukaj na stronie

Najnowszy numerBrytyjskie media: "Dziękujemy ci Polsko za użyczenie nam swojej młodzieży"

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Dziennikarz telewizji BBC Andrew Marr napisał w swoim niedzielnym komentarzu dla gazety „Sunday Times”, że Polacy są „idealnymi imigrantami dla Wielkiej Brytanii” – informuje wgospodarce.pl.

Marr w swoim niedzielnym programie politycznym BBC „Andrew Marr Show” skomentował w ten sposób opublikowane w tym tygodniu dane urzędu statystycznego, według których Polacy stanowią największą grupę imigrantów mieszkających w Wielkiej Brytanii.

„Gdybyśmy usiedli z kartką papieru i ołówkiem i spróbowali ustalić, jaki kraj byłby idealnym źródłem imigrantów dla Wielkiej Brytanii, to myślę, że po wzięciu pod uwagę wszystkich procentów, historycznych dat i ekonomicznych równań, mielibyśmy słowo +Polska+ zaznaczone, podkreślone i opatrzone trzema wykrzyknikami” – stwierdził dziennikarz w tekście zatytułowanym „Dziękujemy ci Polsko za użyczenie nam swojej młodzieży – takich migrantów potrzebujemy”.

Andrew Marr dodał także, że Wielką Brytanię łączą z Polską – podobnie jak z Indiami, których obywatele stanowią drugą największą grupę narodową na Wyspach – wieloletnie relacje. „Z tą różnicą, że Polski wcześniej nie najechaliśmy, ani nie skolonizowaliśmy” – zażartował.

Dziennikarz podkreślił, że migranci z Polski to znakomici, pełni energii pracownicy, którzy przestrzegają prawa, szanują wartości chrześcijańskie i rodzinne. Cytując dane polskiej ambasady w Londynie, przypomniał, że 92 proc. imigrantów znad Wisły ma stałą pracę lub studiuje. Polacy założyli też na Wyspach ponad 22 tys. firm.

fot. pixabay.com/CC0

www.solidarnosc.org.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…