ŚDM uroczyste otwarcie interaktywnej wystawy "Pawilon Polski" w Krakowie

"Chcemy pokazać Polskę nowoczesną, która ma w tej chwili podbijać świat!" – mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia interaktywnej wystawy "Pawilon Polski" w Krakowie.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że polska historia łączy się z myślą technologiczną i polską kulturą. "Podczas Światowych Dni Młodzieży chcemy, żeby Polska zachwyciła świat, chcemy, żeby młodzi ludzie, którzy przyjeżdżali tutaj z całego świata, tutaj, do Krakowa, znaleźli chwilę czasu, przyszli do tego pawilonu, zobaczyli tę nowoczesną Polskę, żeby się nią zachwycili. A potem, kiedy wrócą do swoich krajów, żeby opowiadali o tym, że Polska to jest piękny kraj, że to jest piękne miejsce na ziemi, w którym łączy się historia, kultura i piękne wartości" – dodała.

"Życzę państwu, aby Światowe Dni Młodzieży to było wielkie przeżycie, piękne przeżycie. Zapraszamy do Polski zawsze - i teraz w czasie Światowych Dni Młodzieży i potem. Przyjeżdżajcie. Tutaj jest bezpiecznie. Tutaj jest pięknie. Tutaj mieszkają nad Wisłą wspaniali ludzie, którzy zawsze was przyjmą i ugoszczą. Polska to piękny kraj" – podkreśliła premier Szydło.

Wystawa znajduje się nad Wisłą u stóp Wawelu. Pawilon będzie otwarty w czasie Światowych Dni Młodzieży, do niedzieli w godz. 9-22.

Źródło: premier.gov.pl
Foto: premier.gov.pl (fot. P. Tracz / KPRM)