Ks. Dukielski u Świątka w TVP Info. Już za tydzień Światowe Dni Młodzieży

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Kiedy Papież wybiera miejsce próbujemy odczytać dlaczego właśnie tam zaprasza młodzież. Na przykład kiedy myślimy o roku 1991, kiedy zaprosił do Częstochowy, żeby te dwa płuca Europy, wschodnie i zachodnie, żeby się spotkały. Później zapraszał do Denver żeby pokazać, że ten sen o Ameryce wcale nie jest taki piękny. Wiele razy te miejsca wskazywały ważne wydarzenia w historii świata i zbawienia. Myślę, że zaprozenie do tego szczególnego miejsca, do źródła miłosierdzia, tam gdzie iskra miłosierdzia wytrysnęła dzięki św. Siostrze Faustynie i św. Janowi Pawłowi II, jest wskazanie, żeby z jednej strony zaczerpnąć z tego dziedzictwa, 1050 lat chrześcijaństwa Polski, w którym trwamy i szczycimy się tym, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, ale z drugiej strony jest to też zadanie dla nas Polaków, żebyśmy tej naszej tożsamości nie zgubili, żebyśmy się jej nie wstydzili, potrafili się nią szczycić – mówił ksiądz Krzysztof Dukielski, wicedyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w rozmowie z Krzysztofem Świątkiem w programie Cztery Strony w TVP Info.

Przebieg głównych wydarzeń:
 
26 lipca (wtorek) – msza inaugurująca, mszę otwierającą ŚDM odprawi Stanisław Dziwisz.
 
28 lipca (czwartek) – spotkanie z papieżem na Błoniach
 
29 lipca (piątek) – droga krzyżowa na Błoniach
 
30 lipca (sobota) – wieczorne czuwanie modlitewne w Brzegach
 
31 lipca (niedziela) – msza kończąca ŚDM w Brzegach.
 
Światowe Dni Młodzieży są zorganizowanymi w formie religijnego festiwalu spotkaniami z papieżem, skupiającymi młodzież z całego świata. Odbywają się co dwa lub trzy lata, a zapoczątkowała je inicjatywa Jana Pawła II z 1985 roku.
 
W rywalizacji o prawo do organizacji tegorocznych uroczystości Polska pokonała Wielką Brytanię, Łotwę i Koreę Południową. 28 lipca 2013 roku papież Franciszek ogłosił w Rio de Janeiro, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie. Franciszek postanowił połączyć uczestnictwo w nich z podróżą apostolską do naszego kraju, podczas której zamierza odwiedzić między innymi sanktuarium na Jasnej Górze i obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Obejrzyj całą audycję

Ź
ródło: Solidarność.org
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz