PiS wycofuje projekt o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało o wycofaniu projektu zakładającego wprowadzenie podwyżek pensji dla premiera, ministrów, parlamentarzystów i wprowadzenia wynagrodzenia Pierwszej Damy – informuje 300polityka.pl. Według ustaleń portalu, projekt jeszcze dziś ma zostać wycofany z Sejmu.

Decyzja miała zostać podjęta przez kierownictwo partii. Według informacji podanej przez Fakt24.pl, projekt nie został skonsultowany z władzami Prawa i Sprawiedliwości. Portal twierdzi, że nie wiedział o nim sam Jarosława Kaczyński.

O podwyżkach dla posłów i senatorów nie było mowy!

Jak podkreśla cytowany przez Fakt24.pl polityk PiS, w partii omawiano kwestie dotyczące pensji dla pierwszej damy i zwiększenia wynagrodzeń dla wiceministrów. – O podwyżkach dla posłów i senatorów nie było mowy. Prezes jest wściekły. Nie wiedział o podwyżkach dla parlamentarzystów. O tym nie było mowy! – tłumaczy.

Szydło: Powinniśmy zapewnić odpowiedni poziom funkcjonowania dobrym urzędnikom państwowym

Do propozycji posłów PiS odniosła się dziś także szefowa rządu. Beata Szydło podkreślił, że należy "znaleźć sposób na budowanie odpowiednich relacji pomiędzy zarobkami władzy, a zarobkami obywateli". Jak dodała, jej podwyżka jest za wysoka i konieczne są zmiany w tym zakresie. Jednocześnie szefowa rządu broniła pomysł podniesienia wynagrodzenia dla najważniejszych osób w państwie. – Jeśli chcemy szanować państwo, to powinniśmy szanować jego instytucje, powinniśmy zapewnić odpowiedni poziom funkcjonowania dobrym urzędnikom państwowym, powinniśmy budować etos służby publicznej – powiedziała.

Żródło: Telewizja Republika
Foto: T.Gutry