Radomski Czerwiec bez prezydenta Dudy

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w obchodach 40. rocznicy Radomskiego Czerwca.

Organizatorzy uroczystości informowali na początku maja br. o możliwej obecności Prezydenta RP. Tymczasem sekretariat szefa Kancelarii Prezydenta podał, że Andrzej Duda 25 czerwca nie będzie obecny w Radomiu.

Radio Plus Radom informuje, że KPRP jeszcze nie zna planów głowy państwa na ten dzień, ale na pewno w rejestrze wydarzeń nie ma zapisanej obecności prezydenta podczas obchodów robotniczego protestu. Kancelaria zaznaczyła, że organizatorzy zostali o tym fakcie poinformowani. W ubiegłym roku jako Andrzej Duda przyjechał na radomskie obchody, jako prezydent-elekt.
 
Współorganizatorami uroczystości jest NSZZ Solidarność Ziemia radomska. W obchodach weźmie udział m.in. przewodniczący Komisji Krajowej Solidarności Piotr Duda. 

Centralne uroczystości tradycyjnie odbędą się przy pomniku upamiętniającym wydarzenia sprzed 40 lat. W sobotę, 25 czerwca br., o godz. 13.00 zostanie odprawiona msza św., po której zaplanowano złożenie kwiatów. 
Radio Plus Radom wyjaśnia, że w dniu rocznicy radomskiego protestu odbędzie się happening Komitetu Obrony Demokracji, którego członkowie i sympatycy mają przemaszerować głównymi ulicami Radomia.

IK

Fot. Arch. Radia Plus Radom