Debata Trójstronna w TVP Info o płacy minimalnej i stawce godzinowej

Płaca minimalna w 2017 r. powinna wynieść 1970 r. i wzrosnąć w stosunku do obecnej o 6,5 proc. Wynika to ze wskaźników ekonomicznych i jest tylko kolejnym krokiem w kierunku dojścia do ukształtowania płacy minimalnej na poziomie 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia – mówił w Debacie Trójstronnej 4 czerwca 2016 r. na antenie TVP Info członek Prezydium KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny.

Tematem Debaty Trójstronnej z udziałem przedstawicieli: NSZZ Solidarność, Forum Związków Zawodowych, Business Centre Club, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej była minimalna stawka godzinowa od zleceń i samozatrudnienia oraz płaca minimalna na 2017 r.
Mówiąc o stawce godzinowej, Henryk Nakonieczny podkreślił, że już w przyszłym roku ma być ona zwaloryzowana tak jak płaca minimalna. Takie było ustalenie partnerów społecznych i tak mówi rządowy projekt ustawy w tej sprawie.
Wyraził tajże gotowość do dalszych rozmów w Radzie Dialogu Społecznego na temat przyszłorocznej płacy minimalnej. W jego opinii rozmowy z pracodawcami powinny zamykać się w granicach kwoty 1920 zł brutto, zaproponowanej przez rząd, a 1970 zł brutto, zaproponowanej przez związki zawodowe.

Cała Debata Trójstronna do wysłuchania tutaj:
www.tvpparlament.pl/programy-telewizji-polskiej/tvp-info-debata-trojstronna/tvp-info-debata-trojstronna-04062016/25648920

AG

fot. pixabay.com/CC0