Wybory parlamentarne: antypracownicze zmiany

Niektórzy z parlamentarzystów dbają o dobro Polaków, inni – głównie o interes swojej partii, a przede wszystkim o to, jak „załapać się” na listę wyborczą w następnych wyborach. Ponieważ wybory się zbliżają, pomagamy oddzielić ziarno od plew.

13 czerwca 2013 roku w Sejmie przeprowadzono głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w kodeksie pracy i ustawie o związkach zawodowych. Wszyscy ówcześni gdańscy i gdyńscy posłowie Platformy Obywatelskiej (Leszek Blanik, Jerzy Borowczak, Iwona Guzowska, Katarzyna Hall, Jerzy Kozdroń, Sławomir Neumann, Sławomir Nowak, Agnieszka Pomaska, Tadeusz Aziewicz, Marek Biernacki, Jerzy Budnik, Teresa Hoppe, Zbigniew Konwiński, Krystyna Kłosin, Stanisław Lamczyk, Kazimierz Plocke) zagłosowali za zmianami. Wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości (Anna Fotyga, Maciej Łopiński, Jarosław Sellin, Janusz Śniadek, Jolanta Szczypińska), oprócz nieobecnych Andrzeja Jaworskiego i Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, opowiedzieli się przeciwko. Przeciwni zmianom byli również Piotr Bauć z Twojego Ruchu i Leszek Miller z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

4 lipca 2013 roku nad antypracowniczymi zmianami w kodeksie pracy i ustawie o związkach zawodowych głosowano w Senacie. Wszyscy senatorzy Platformy Obywatelskiej (Kazimierz Kleina, Roman Zaborowski, Andrzej Grzyb, Leszek Czarnobaj), oprócz nieobecnych Edmunda Wittbrodta i Bogdana Borusewicza, opowiedzieli się za zmianami.

Więcej informacji:

sprawdzampolityka.pl…>>

www.solidarnosc.gda.pl